Tablet graficzny – dla kogo?

wpis w: Technologie | 0

Ze względu na swoją wszechstronność tablety graficzne są używane przez wielu różnych profesjonalistów. Sprawdźmy w jakiej profesji tablet graficzny znajduje swoje zastosowanie najlepiej.

Dla kogo tablet graficzny?

Projektanci – projektanci korzystający z oprogramowania do projektowania, takiego jak Photoshop lub Illustrator, mogą wiele skorzystać na tabletach graficznych. Niezależnie od tego, czy są to głównie rysownicy, czy bardziej ogólnie projektanci graficzni, tablety graficzne dają im dużą moc, aby przenieść obiekty ich wyobraźni na ekran. Profesjonalne tablety graficzne możemy znaleźć u producenta Huion.

Inżynierowie i architekci – chociaż zawody te są z natury wysoce techniczne, mają dla nich aspekt wizualny, który może odnieść ogromne korzyści z tabletów graficznych. Inżynierowie i architekci mogą doświadczyć ogromnej poprawy przepływu pracy, jeśli używają tabletów graficznych do szybkich szkiców. Więc co dokładnie składa się na tablet graficzny? Podczas gdy projekty zmieniają się od jednego producenta do drugiego, a nawet między modelami tego samego producenta, są pewne elementy, które zawsze znajdziesz w tablecie graficznym w takiej czy innej formie. Należą do nich poniżej:

Powierzchnia rysunkowa

Tablety graficzne mają powierzchnię do rysowania, która stanowi większość powierzchni górnej części tabletu. Ta powierzchnia jest wrażliwa na nacisk, rejestrując każdą linię i krzywiznę, którą rysuje na niej projektant. Często jest bardzo duży, aby pomieścić prace rysunkowe bez poczucia braku przestrzeni przez artystę.

tablet graficzny

Rysik

Tablety graficzne są wyposażone w rysiki, które są specjalistycznymi piórami do rysowania, które wyzwalają wrażliwą powierzchnię do rysowania. Rysik będzie Twoim najważniejszym narzędziem, dlatego powinieneś kupować tylko takie, które dobrze leży w dłoni. Jeśli czujesz się choć trochę niezdarnie, unikaj tego; to tylko utrudni Twoją wydajność. Dobry rysik powinien być lekki i bezprzewodowy, aby można go było swobodnie poruszać.

Klawisze skrótu

Tablety graficzne często są wyposażone w klawisze skrótu, które wykonują różne funkcje. W każdym zakupionym tablecie graficznym znajdziesz skróty klawiszowe. To, co może się różnić od jednego do drugiego, to funkcja skrótów klawiszowych. Najważniejsze jest to, że funkcje, które mają dla Ciebie największe znaczenie podczas rysowania, są przypisane do skrótów klawiszowych.

Ruchliwość

Dobry tablet graficzny powinien być na tyle lekki i mały, aby można go było nosić ze sobą, ale nie był zbyt mały, aby wykonać znaczące prace rysunkowe.