Jakie opakowania kartonowe wybrać?

wpis w: Poradnik | 0

Opakowania kartonowe mogą się różnić od siebie procesem produkcji, fasonem czy zastosowaniem. W zależności od potrzeb możemy wybrać zarówno gramaturę tektury, sposób zamykania czy wymiar. Do najpopularniejszych rozwiązań możemy zaliczyć kartony klapowe oraz fasonowe.

Opakowania kartonowe klapowe i fasonowe

Funkcjonalne opakowania klapowe i fasonowe to jedne z najczęściej wybieranych rodzajów pudełek na rynku. Pudełka klapowe mają uniwersalne zastosowanie. Produkowane są z jednego kawałka tektury, który zostaje odpowiednio wycięty. Stanowi to jedno z tańszych rozwiązań dostępnych w ofertach producentów opakowań kartonowych. Konstrukcja zapewnia minimalną produkcję odpadów i minimalne zużycie surowca. Do zalet tego rozwiązania z pewnością możemy zaliczyć możliwość łatwego składania i rozkładania. Po złożeniu, pudełka kartonowe mogą być przechowywane na płasko, dzięki czemu zajmują mało miejsca. Opakowania fasonowe to z kolei konstrukcja nie wymagająca klejenia. Kształt takiego pudełka możemy dostosować zgodnie z naszymi potrzebami. Produkowane są na podstawie wykrojnika, czyli narzędzia za pomocą którego możemy odpowiednio docinać arkusze według wzoru. Idealnie sprawdzają się w branży gastronomicznej, reklamowej czy do archiwizacji dokumentów.

Producent opakowań kartonowych

Jeżeli szukasz sprawdzonego producenta kartonów na terenie Małopolski i nie tylko, sprawdź ofertę Mimas Technik. Więcej szczegółów na temat opakowań kartonowych klapowych czy fasonowych znajdziesz na: https://www.mimas.pl/opakowania-kartonowe/.