Jak dopasować łyżkę do koparki?

wpis w: Przemysł | 0

Odpowiedni wybór łyżki do koparki ma duże znaczenie. To jaką łyżkę wybierzemy będzie niejako rzutowało na jakość wykonywanej pracy. Koparka jest maszyną do wielu specjlistycznych prac z tego względu przy wyborze łyżki należy sugerować się jej udźwigiem, wielkością oraz rodzajem. Do wyboru mamy wiele typów łyżek koparkowych: podsiębierne, skarpowe, ażurowe, zrywakowe. Każdy z tych modeli łyżek dedykowany jest do różnych prac. 

Łyżki koparkowe do prac ziemnych

Koparka to maszyna dedykowana do prac ziemnych. Dlatego też możemy wybierać spośród wielu modeli łyżek. Do prac związanych z wykopami, wykonywaniem wszelkiego rodzaju pogłębień dobrze jest wybierać łyżki dalekiego zasięgu, solidnie wykonane łyżki z dużym stopniem udźwigu. Przydatne okazują się między innymi łyżki podsiębierne, łyżki skarpowe. Natomiast do prac związanych z transportowaniem kruszyw (piasku, gruzu)  przydatne okazują się łyżki ażurowe. Oczywiście o samym zastosowaniu łyżki decyduje operator maszyny, to on ocenia poziom trudności prac jakie ma docelowo wykonać maszyna.

Rodzaje i typy łyżek do koparek

Na każdym placu budowy znajdziemy specjalistyczne maszyny, między innymi koparki i ładowarko koparki. Do tego aby mogły one sprawnie działać, potrzebne są łyżki. Jest to niezbędny element dla wielu pojazdów, które umożliwiają pracę. Wśród łyżek do koparek możemy wyróżnić między innymi takie modele jak:
– przedsiębrane,
– podsiębierne,
– skarpowe,
– ażurowe
– zrywakowe
– łyżki kablowe

Dodatkowym osprzętem, który może się przydać będą szybkozłącza, urządzenia które umożliwiają szybki montaż łyżek do koparki. Innym ważnym elementem wyposażenia są ramiona long reach – przedłużki ramion do koparki. Tego rodzaju sprzęt okazuje się przydatny w przypadku specjlistycznych prac ziemnych. Przy wykonywaniu wykopów, przy pogłębianiu rowów.

Dopasuj łyżkę do koparki do rodzaju wykonywanych prac

Przy wyborze łyżki do koparki czy ładowarko koparki zawsze weźmy pod uwagę rodzaj wykonywanych prac. Jeśli koparka ma wykonać głębokie wykopy na skalistym lub twardym podłożu dobrym wyborem będą łyżki skarpowe wraz z przedłużką. W przypadku prac transportowych idealnym wyborem będą łyżki ażurowe wykonane z solidnego materiału. Przy tradycyjnych pracach remontowo budowlanych bądź związanych jedynie z wykonywaniem wykopów przydatne będą łyżki podsiębierne. Przykładowe modele łyżek do koparki znajdziesz w ofercie producenta – ZMG (https://zmg.pl/lyzki-do-koparek-klasa-1/)