Czym kierować się przy wyborze tabletu graficznego?

wpis w: Technologie | 0

Tablety graficzne to całkiem nowe narzędzie do rysowania, które ponad 10 lat temu zaczęło konkurować z tradycyjnymi mediami (ołówkiem, farbą). Kiedyś był to tylko ciekawy gadżet dla geeków, ale obecnie z tego narzędzia korzysta i zna prawie każdy grafik i ilustrator. Jeśli jesteś początkującym artystą cyfrowym, który chce kupić tablet graficzny, w tym artykule znajdziesz informacje, które wyjaśniają parametry, na które musisz zwrócić uwagę podczas zakupu, a tym samym pomogą Ci wybrać odpowiedni tablet graficzny dla siebie.

 

Co to jest tablet graficzny?

Tablety graficzne to przydatne narzędzia w pracy, zwłaszcza w tej precyzyjnej i wymagającej jakości. Są szczególnie przydatne dla ilustratorów i grafików.

Tablet graficzny, zwany także tabletem do rysowania lub tabletem z piórem, to sprzętowe urządzenie wejściowe, które umożliwia artyście cyfrowe rysowanie lub szkicowanie za pomocą pióra lub rysika. Zamiast myszy można używać tabletów graficznych. Wykorzystują płynny ruch i naturalne ułożenie ludzkiej ręki, aby jak najlepiej wykorzystać. Korzystanie z tabletu graficznego jest tak samo łatwe i wygodne jak posługiwanie się długopisem, ołówkiem czy aerografem, w zależności od przypadku, a znajdują one zastosowanie w coraz większej liczbie branż.

 

Jak wybrać tablet graficzny?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, do czego będziesz go używać. Ponieważ jest to blog, skupimy się na tabletach graficznych pod kątem artystycznym. Dobrym przykładem urządzenia jest tablet graficzny od marki Huion, który możemy zakupić za pośrednictwem https://huion.com.pl/11-tablety-graficzne

tablet graficzny

Opiszemy, jakie parametry tabletu wpływają na jego przydatność w pracy grafika.

  • Aktywny obszar roboczy
  • Rozkład
  • Czułość nacisku i rozpoznawanie pochylenia
  • Szybkość raportowania
  • Wbudowany ekran LCD
  • Dodatkowe przyciski
  • Zasilacz

Przy zakupie tabletu kierujmy się nie tylko parametrami, ale także ceną. Bowiem nie każdy drogi sprzęt może okazać się tym najlepszym. Czytajmy zatem opinie produktów, a w ten sposób na pewno dojdziemy do tego, który tablet graficzny będzie dla nas najbardziej odpowiedni.