Co warto wiedzieć o kamerach IP na podwórku

wpis w: Biznes, Poradnik | 0

Monitoring posesji staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem z uwagi na rosnącą popularność urządzeń co za tym idzie spadek ich cen, jak i coraz większą świadomość dotyczącą zarówno istnienia takich systemów. Co warto wiedzieć, gdy chcemy zamontować kamery IP na podwórku?

Jak rozlokować kamery na podwórku

Wybierając lokalizację poszczególnych kamer istotne jest, aby pamiętać by objąć zasięgiem takie obszary jak:
Główne wejście: może to oznaczać oczywiste, ale drzwi wejściowe są najważniejszym miejscem do ustawienia kamery bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę, że 34 procent włamywaczy korzysta z drzwi wejściowych, aby bezprawnie wchodzić do domów, są to kluczowe miejsca do montażu kamery.
Tylne i boczne drzwi: mniej oczywiste drzwi pozwalają odwiedzającym wejść niepostrzeżenie. Aby upewnić się, że masz pełną widoczność, kto wychodzi i wchodzi do domu, niezbędne jest dodanie kamer do drzwi drugorzędnych.
Podjazd: Kamera skierowana na Twój podjazd uważnie obserwuje samochody, grille, sprzęt i obwód Twojej nieruchomości.
Podwórko: Włamywacze mogą ukrywać się w architekturze krajobrazu, tworząc podwórka kuszące punkty wejścia do posiadłości.
Garaże lub budynki wolnostojące: Jest to szczególnie ważne, jeśli masz w garażu drogie samochody lub sprzęt.

Gdzie nie umieszczać kamery IP

Tak pomocne, jak zewnętrzne kamery bezpieczeństwa, mogą również powodować pewne problemy. Umieszczając kamery bezpieczeństwa na zewnątrz należy pamiętać, że swoim zasięgiem nie może ona obejmować własności sąsiada.

Tym kamerom warto się przyjrzeć bliżej

Jeśli chcemy, aby kamera objęła swoim zasięgiem duży obszar, warto zastanowić się nad zastosowaniem kamery kopułowej. W przypadku rozległego terenu posesji weryfikujmy dokładnie zasięg działania kamery dzień i w nocy. W kwestii działania kamery w porach wieczornych i nocnych, warto zwrócić uwagę, by w ogóle kamery były przystosowane do nagrywania w warunkach bez oświetlenia. Kamry IP, które bez trudu będa pracowały w warunkach ograniczonej widoczności są kamery z oświetlaczem IR.

Więcej porad znajdziesz na stronie https://www.fonex.pl/kategorie/kamery-na-podworko-500.html