Zewnętrzne sygnalizatory alarmowe – co wybrać?

wpis w: Poradnik | 0

Systemy alarmowe dla domu warto wybierać uwzględniając pełną specyfikację ppoż. Tego typu instalacje warto zostawić specjalistom. Inspektor ppoż, bhp z pewnością będą w stanie wybrać najlepsze możliwe rozwiązania w tej dziedzinie. Będąc na etapie kompletowania systemów sygnalizacyjnych do domu na pewno warto mieć na uwadze zasadę działania urządzeń sygnalizacyjnych. Sprawdźmy na ile dane urządzenie sprawi się w warunkach domowych. Nie każdy model sygnalizatora jest dedykowany do montażu wewnętrz budynku. 

Sygnalizator zewnętrzny do domu – zasada działania i rodzaje

Na liście najczęściej wybieranych urządzeń sygnalizacyjnych znalazły się sygnalizatory zewnętrzne. W zależności od tego jaka ochrona ppoż ma zostać wdrożona wyróżniamy sygnalizatory dźwiękowe i optyczne. Każdy z nich działa nieco inaczej jednak w praktyce zapewnia taką samą ochronę. Sygnalizator zewnętrzny ppoż (zarówno dźwiękowy i optyczny) jak sama nazwa wskazuje sygnalizuje o pojawieniu się zagrożenia. W zależności od modelu sygnalizator może wysyłać sygnały do służb ratowniczych lub poinformować o uruchomieniu systemu przeciwpożarowego.

Sygnalizatory z oferty producenta W2

W2 to znany w Polsce producent systemów sygnalizacyjnych. Dostarcza rozwiązania między innymi do: systemów sygnalizacji pożarowej (SSP), systemów sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN), automatyki czy telekomunikacji. Urządzenia sygnalizacyjne posiadają wymagane certyfikaty użyteczności. Firma W2 oprócz oferty sygnalizatorów poszerzyła swoją ofertę usług. Posiada własne laboratorium badawcze w którym wykonuje badania dotyczące kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) oraz cały szereg badań inżynierskich. Sygnalizatory z oferty producenta W2 posiadają pełną specyfikację. Znajdziemy informacje na temat zasady działania poszczególnych sygnalizatorów oraz schematy podłączeń, montażu. Wybierz sygnalizator zewnętrzny do domu zgodny z certyfikacją – https://w2.com.pl/product_cat/sygnalizatory/