Sygnalizator akustyczny zewnętrzny – gdzie zainstalować urządzenie?

wpis w: Poradnik | 0

Planując wdrożenia systemu ppoż warto mieć na uwadze instalacje sygnalizatorów. Z uwagi na rozmaite zastosowanie sygnalizatorów warto dobrać ten który będzie pełnił rolę urządzenia ostrzegającego przez pożarem i zadymieniem. Najbardziej popularnym urządzeniem sygnalizacyjnym jest sygnalizator akustyczny zewnętrzny. Służy do sygnalizowania różnego rodzaju zagrożeń lub ostrzeżeń w otoczeniu zewnętrznym. Może to być sygnalizacja pożaru, sygnał alarmowy, sygnał ostrzegawczy. Ważne jest, aby zainstalować sygnalizator w odpowiednim miejscu, aby mógł on skutecznie spełniać swoją rolę.

Gdzie zamontować sygnalizator zewnętrzny?

Co prawda samo nazewnictwie wskazuje na to aby urządzenie było instalowane na zewnątrz budynku. Jednak przy montażu należy mieć na uwadze jeszcze kilka innych ważnych kwestii. Przede wszystkim sygnalizator akustyczny zewnętrzny powinien być zainstalowany w miejscu, gdzie będzie miał najlepszą widoczność i słyszalność. Oznacza to, że należy umieścić go w miejscu, gdzie będzie widoczny z jak największej ilości kierunków, a jednocześnie będzie miał możliwość bez przeszkód emitować dźwięk na zewnątrz. Warto pamiętać, że urządzenie powinno być zamontowane na zewnątrz budynku, ponieważ jego zadaniem jest informowanie osób na zewnątrz o zagrożeniu pożarowym. Jednym z najczęściej wybieranych miejsc do montażu sygnalizator ppoż jest elewacja budynku.

Innym miejscem, w którym sprawdza się instalacja sygnalizatora akustycznego zewnętrznego jest ogrodzenie lub mur otaczający teren budynku. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na to, czy urządzenie nie będzie zakłócać spokoju mieszkańców lub sąsiadów. Przed montażem należy się upewnić czy urządzenie jest zabezpieczone przed ewentualnym uszkodzeniem.

Sygnalizatory zewnętrzne akustyczne z oferty producenta W2

Planując zakup sygnalizatora ppoż sprawdźmy czy urządzenie posiada wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. Chcąc kupić urządzenie sygnalizacyjne z oferty producenta nie musimy mieć obaw, że będzie to urządzenie nie spełniające wymogów bezpieczeństwa. Przykładowa oferta sygnalizatorów producenta W2.

 

fot: SYGNALIZATOR AKUSTYCZNO-OPTYCZNY SAO-P8

 

 

fot: SYGNALIZATOR GŁOSOWO-OPTYCZNY SGO-PGZ3