Rękawice bramkarskie – jakie wybrać?

wpis w: Sport | 0

Dobrej jakości rękawice bramkarskie są niezbędnym akcesorium każdego goalkeepera. Aby wybrać jednak odpowiedni model potrzebujesz kilku wskazówek, które znajdziesz w tym artykule.

Dobór odpowiedniego rozmiaru

Jedynym sposobem, aby naprawdę poznać swój rozmiar, jest przymierzenie rękawic. Aby uzyskać optymalne dopasowanie, w opuszkach palców powinna pozostać przestrzeń na paznokcie. Jeśli jest za dużo miejsca, twoje ręce będą się ślizgać, a dłonie będą się zginać. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca, rękawica będzie zbyt ciasna i niewygodna. Dzięki odpowiednio dopasowanej rękawicy bramkarze powinni czuć się pewnie, a ich chwyt będzie stabilny.
Chcą dokonać zakupu w sklepie internetowym należy uwczesniej odpowiednio zmierzyć dłoń. Potrzebujesz poznać swój obwód dłoni tuż pod kostkami, bez kciuka. Jeżeli będziesz już dysponować tą wiedzą, to zaokrąglij do następnego pełnego cala, a następnie dodaj 1, aby określić swój rozmiar.

Mocowanie rękawicy bramkarskiej

Najpopularniejszą i najbardziej tradycyjną formą mocowania rękawicy bramkarskiej wokół dłoni jest zapinany na rzep pasek na nadgarstek i elastyczny mankiet. Charakterystyka pasków na nadgarstek wybieranych przez bramkarzy jest oparta na osobistych preferencjach. Paski na nadgarstki mogą być elastyczne lub nieelastyczne i mogą być owijane na pół, w całości lub podwójnie wokół nadgarstka. Elastyczne paski na nadgarstki z podwójnym zawinięciem są jak bandaż i zapewniają najbardziej dopasowane, ale dla niektórych bramkarzy mogą wydawać się ograniczające i zbyt ciasne.

Rękawice bramkarskie treningowe vs meczowe

Rękawice meczowe mają na dłoni bardziej delikatny materiał, który jest równoznaczny z najlepszym chwytem. Jednak lepsze czucie piłki i lepsza kontrola chwytu nie jest równoznaczna z trwałością. ​​Rękawice meczowe muszą być odpowiednio pielęgnowane. Ważne jest, aby korzystać ze wskazówek dotyczących pielęgnacji zgodnych z zaleceniami producenta. Zwłaszcza jeśli wykonane są one ze skóry naturalnej.

*Wskazówki na temat rękawic i ich pielęgnacji można znaleźć pod adresem https://sport-partner.pl/sport/pilka-nozna/rekawice/

Rękawiczki treningowe mają grubszą warstwę materiału na dłoni i szyte są zazwyczaj z bardziej syntetycznych materiałów. To sprawia, że ​​są trwalsze, ale także pogarsza jakość chwytu. Najlepiej, jeśli masz osobną parę rękawic na mecz i trening. Dzięki dwóm parom rękawic Twoje rękawice meczowe będą w najlepszym stanie do gry.