Odzież medyczna dla studenta – komplety z joggerami, fartuszki i bluzy we wzorki

wpis w: Dla Hoteli | 0

Praktyki odbywane w placówkach medycznych wymagają noszenia specjalistycznej odzieży. Studenci częściej decydują się zainwestować profesjonalne scrubsy. Jakie produkty mają do wyboru? Na co warto zwrócić uwagę a na co nie? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w tym artykule.

Od każdego studenta medycyny wymaga się noszenia odzieży zgodnej z wymogami placówki medycznej. Taka odzież nie tylko umożliwia zachowanie odpowiednich standardów higieny i pozwolić na to by student, jako członek personelu, odróżniał się od innych osób przebywających na terenie szpitala, ale i pozwala poczuć się w pełni profesjonalnie, na początku swojej kariery zawodowej.

Trendy w medycznej modzie

Aktualnie na szczególne wyróżnienie zasługuje kilka trendów w medycznej modzie.

Jednokolorowe komplety medyczne

Niezwykle dużo popularnością wśród personelu medycznego cieszą się ostatnio jednokolorowe komplety medyczne. Idealnie modny zestaw składa się ze spodni i bluzy medycznej. Jeśli chodzi o spodnie to najpopularniejsze są ostatnio joggery. Ten typ spodni pozwala na połączenie profesjonalnego wyglądu z wygodą zapewnianą przez sportowy krój. Joggery medyczne pasują do niemal każdego typu sylwetki. Z powodzeniem będą je nosiły kobiety zarówno o filigranowej budowie ciała, jak i te obdarzone imponującym wzrostem.
Jeśli chodzi o kolorystykę kompletów medycznych, to popularnością cieszą się ostatnio szczególnie kolory ziemi, takie jak beż, khaki, czerń oraz granat. Nie mniej ciekawą opcją są odcienie butelkowej zieleni, bordo oraz róże.

Fartuszki medyczne o nietypowym kroju

Warto zwrócić uwagę na rosnącą popularność fartuszku w medycznych o nietypowym kroju. Coraz większe grono fanów zdobywają modele o asymetrycznym zapięciu i kopertowym dekolcie. Stroje są niezwykle kobiece i uwydatniają atuty sylwetki. Innym nietypowym krojem fartuszka jest ten o dekolcie typu stójka. Zastępuje on klasyczny marynarkowy dekolt.

Bluzy we wzorki

Odbywając praktyki pediatrycznych i neonatologii studentka medycyny może rozważyć wyposażenie własnej garderoby w bluzę z ciekawym wesołym printem. Kolorowe bluzy medyczne nie są tylko zarezerwowane dla tej wąskiej specjalizacji, ale i mogą stać się ciekawym urozmaiceniem stroju studenta medycyny na innych oddziałach.