Jak zorganizować transport lotniczy do Kanady?

wpis w: Poradnik, Transport | 0

Szybka dostawa i stosunkowo niskie koszty transportu samolotowego sprawiają, że jest to często wybierany sposób przewozu towarów do Kanady. Na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o tym środku transportu? Dowiesz się z poniższego tekstu.

Zalety transportu lotniczego

Do najczęściej wskazywanych zalet przewozu samolotem jest możliwość transportu produktów o dużej masie i nietypowych rozmiarach. Transport lotniczy cargo pozwala na jednorazową dostawę towarów o dużych gabarytach oraz masie. Nie oznacza to, że małe produkty nie mogą być przewożone. Transport drogą powietrzną umożliwia przewóz kartonów, palet zbiorczych, świetnie sprawdzi się w przypadku produktów kosztownych, niebezpiecznych, kruchych, łatwo tłukących się i tych niestandardowych. Droga powietrzna umożliwia dostawę w krótkim czasie, więc często wykorzystywana jest w przypadku przewozu produktów, które mają krótki termin przydatności i takich, które mogą się szybko zepsuć np. produkty spożywcze. Możliwości transportu za pomocą drogi powietrznej są w nieograniczone. Lotnictwo umożliwia nawet przewożenie żywych zwierząt.

Z uwagi na zmienne parametry, usługa takiego transportu wyceniana jest indywidualnie. Nie da się z góry określić jednoznacznie jaka będzie ostateczna cena. Istotne parametry, które finalnie mają wpływ na koszt to: miejsce dostarczenia, masa oraz wymiary.

Transport lotniczy – co jest potrzebne?

Przygotowanie transportu lotniczego cargo wymaga dużo czynności związanych z udokumentowaniem, prawidłowym zabezpieczeniem przewożonych produktów, dowozem lub odbiorem towarów na/z lotniska i odprawą celną. Organizacja tego typu transportu nie jest prosta i warto powierzyć ją w ręce profesjonalistów, którzy mają doświadczenie w wykonywaniu tego typu usług.

Krótki czas dostawy to zdecydowanie zaleta transportu lotniczego. Możemy doszukać się także wad. Minusem, może być to, że podstawową jednostką w przewozie transportem lotniczym są kilogramy. Waga dzielona jest na masę brutto towaru, a także na wagę płatną, która zostaje wyliczona na bazie objętości. Waga objętościowa porównywana jest z wagą rzeczywistą, finalnie przyjmując do rozliczenia wagę wyższą.

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat transportu lotniczego do Kanady, zajrzyj na stronę
http://airrailcargo.com/transport-lotniczy/kanada/