Jak w pełni wykorzystać potencjał łyżki skarpowej podczas prac ziemnych?

wpis w: Przemysł | 0

W zależności od charakteru prac, jakie będziemy wykonywać, należy wybrać odpowiedni rodzaj łyżki skarpowej. Do wykopywania rowów na pewno przydatne będą łyżki skarpowe o większej szerokości, natomiast do prac bardziej precyzyjnych takich jak wyrównywanie terenu, formowania skarp i nabrzeży. Łyżki skarpowe pozwalają zwiększyć wydajność koparki. Dzięki nim maszyna może pracować szybciej i bezpieczniej w każdych warunkach. 

Łyżki skarpowe – zastosowanie w pracach ziemnych

Istnieją różne rodzaje łyżek skarpowych, różniące się między innymi szerokością, głębokością oraz kształtem krawędzi. Łyżki skarpowe określane są również potocznie jako skarpówki. Ich zastosowanie jest szerokie z powodzeniem wykorzystuje się do prac ziemnych, prac związanych ze skarpowaniem terenu, pogłębianiem rowów.

Przykładowe modele łyżek skarpówek – w ofercie producenta ZMG

fot: łyżka skarpowa hydrauliczna

 

fot: łyżka skarpowa hydrauliczna

Więcej modeli łyżek znajdziesz w ofercie: https://zmg.pl/

Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa

Podczas pracy z łyżką skarpową należy zachować szczególną ostrożność i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Pracując z łyżką skarpową, należy upewnić się, że żaden pracownik nie znajduje się w pobliżu maszyny, gdy ta jest w ruchu. Dodatkowo, ważne jest, aby maszyna była stabilna i zabezpieczona przed przewróceniem się. Teren na którym pracuje koparka powinien być wcześniej odpowiednio zabezpieczony. Na terenie budowy oraz w miejscu w którym wykonywane są prace koparką powinni przebywać tylko pracownicy.

Materiał z którego powinny być wykonane łyżki skarpowe

Materiał, z którego powinny być wykonane łyżki skarpowe, ma kluczowe znaczenie dla ich trwałości i wytrzymałości a nawet jakości wykonywanej pracy. Najlepszym materiałem do produkcji łyżek skarpowych jest stal o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie, odporna na ścieranie i wszelkiego rodzaju uderzenia. Krawędzie łyżki powinny być ostre, nieuszkodzone aby zapewnić  bezproblemowe wykonywanie prac z nią związanych.