Jak poprawnie wykonać renowację boisk sportowych?

wpis w: Poradnik | 0

Boiska sportowe to obiekty poddawane stałej eksploatacji. W związku z czym istnieje potrzeba kontrolowania i diagnozowania ich stanu technicznego. Z upływem czasu każde nawierzchnia boiskowe traci swoje pierwotne właściwości. Dlatego też przynajmniej raz w sezonie zleca się przeprowadzanie diagnostyki i ewentualnej renowacji. Co zrobić aby przywrócić odpowiednie parametry użytkowe?

Wykonaj przegląd techniczny boiska

By móc określić stan boiska sportowego i jego użytkowość musimy wykonać przegląd techniczny. Na tej podstawie będziemy w stanie stwierdzić na ile sprzęt sportowy i nawierzchni sportowa kwalifikują się do wymiany/renowacji. Przegląd techniczny wskaże nam to co jest to poprawy. Głównym elementem renowacji boiska sportowego jest naprawa nawierzchni. Jeśli nawierzchnia boiska jest uszkodzona, zniszczona lub zużyta, należy przeprowadzić jej gruntowną renowację. W zależności od materiału, z którego zostało wykonane boisko, konieczna może być wymiana powierzchni lub naprawa i regeneracja istniejącej nawierzchni.

Jak przebiega renowacja nawierzchni boiskowych?

Na boiskach sportowych coraz cześciej instalowana jest nawierzchnia poliuretanowa. Renowacja boisk poliuretanowych jest możliwa do wykonana w kilku prostych krokach. Nawierzchnia z polipropylenu zazwyczaj składa się z gotowych modułów, zatem wystarczy wymiana zużytych modułów i wstawienie nowych. Jednak nie zawsze renowacja boiska przebiega w tak prosty sposób. Trudniej jest wykonać renowację na boiskach asfaltowych, betonowych. Nierzadko trzeba się natrudzić by naprawić skorodowaną nawierzchnię.

Renowacja nawierzchni zawsze powinna być wykonana pod okiem fachowców. Wtedy też będziemy mieć pewność, że wszelkiego praca będzie wykonana jak należy. Trzeba pamiętać że jakość nawierzchni sportowej niejako rzutuje na komfort i bezpieczeństwo osób korzystających z boisk. Zatem przynajmniej raz do roku dobrze jest wykonać przegląd techniczny nawierzchni sportowej. Chcesz dowiedzieć się więcej o renowacji boisk poliuretanowych i asfaltowych? Sprawdź porady fachowców na stronie https://courty.pl/renowacja-boisk-asfaltowych/