Dla kogo rower trójkołowy?

wpis w: Sport | 0

Elektryczny rower trójkołowy to świetny pomysł zarówno do jazdy po mieście czy dalszych trasach rowerowych. Swoją popularnością cieszy się wśród dorosłych i dzieci u których występują problemy z równowagą lub siłą mięśni.

Rower rehabilitacyjny trzykołowy – cechy

Rower elektryczny trzykołowy to sprzęt wyposażony w napęd elektryczny. Warto jednak pamiętać, że nie oznacza to iż siła mięśni kierującego jest zbędna. Żeby uruchomić wspomaganie silnika elektrycznego wymagane jest pedałowanie. Napęd elektryczny może być umiejscowiony w tylnej lub przedniej piaście lub w centralnej części roweru.

Rower trójkołowy – kto powinien go wybrać?

Trójkołowe rowery idealnie sprawdzą się m.in. dla seniorów, którzy chcą dbać o swoją aktywność. Dzięki wspomaganiu starsze osoby mogą przebywać więcej na świeżym powietrzu. Tego typu rowery to również dobre rozwiązanie dla osób, które mają problemy z utrzymaniem równowagi. Trójkołowa konstrukcja wpływa na stabilizację. Na rowery decydują się również osoby z chorobami i problemami mięśniowymi. Rehabilitacyjne rowery trójkołowe z powodzeniem wykorzystywane są w sanatoriach i innych ośrodkach uzdrowiskowych czy rehabilitacyjnych. Pacjenci mogą korzystać z aktywności, co może przyczynić się do szybszego powrotu do zdrowia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Energy Bike: https://energy-bike.pl/rowery-trojkolowe-elektryczne/. Sklep internetowy oferuje szeroką gamę rowerów w tym rowery rehabilitacyjne trzykołowe.