Dla kogo profesjonalny tablet graficzny?

wpis w: Technologie | 0

Tablety graficzne używane są w codziennej pracy przez profesjonalistów. Pomagają przenieść wizję i pomysły na ekran. Sprawdź, dla kogo jest przeznaczony tablet graficzny i jakie zastosowanie może mieć w pracy.

Tablet graficzny dla projektantów i architektów

Tablety graficzne mogą mieć zastosowanie w różnych profesjach. Przede wszystkim, sięgają po nie projektanci, którzy korzystają z programów projektowych tj. Photoshop czy Illustrator. Graficy, rysownicy, czy ilustratorzy – ta grupa chętnie korzysta z tabletów graficznych, ponieważ pozwalają im przenieść obiekty i wyobrażenia na ekran. Tablety graficzne to również świetne narzędzie dla inżynierów i architektów. Są to zawody techniczne, ale pozwalają zwizualizować pomysły.

Cechy tabletów graficznych

Tablety graficzne to duża powierzchnia do rysowania. Ekran jest wrażliwy na nacisk, dzięki czemu pozwala zarejestrować każdą linię. Duża rozdzielczość i ekran pozwala rysować grafikowi, bez obaw o brak przestrzeni. Tablety graficzne wyposażone są w dedykowane pióra do rysowania, które sprawiają że powierzchnia jest wrażliwa na każdy ruch. Przed zakupem, warto zwrócić uwagę czy pióro dobrze leży w naszej dłoni. Stanowi najważniejsze narzędzie pracy. Rysiki powinny być bezprzewodowe oraz lekkie, aby były poręczne podczas projektowania. Ważną kwestią jest również waga samego tabletu. Tablet graficzny powinien być mały i lekki, żeby móc nosić go przy sobie.

Szeroką ofertę tabletów graficznych dla profesjonalistów znajdziesz w ofercie sklepu Huion: https://huion.com.pl/.