Co musisz wiedzieć o sygnalizatorach domowych?

wpis w: Przemysł | 0

Chcąc zatroszczyć się o bezpieczeństwo w swoim domu warto zainwestować w sprawdzone urządzenia. Przydane i zarazem najczęściej wybierane są sygnalizatory ppoż, włamania, sygnalizatory alarmowe. Każdy z nich spełnia swoją rolę. Zasada ich działania jest dość prosta. Sygnalizatory dają sygnał optyczny lub dźwiękowy (w zależności od modelu). Jakie sygnalizatory mogą przydać się w domu? 

fot: sygnalizator systemu ppoż

Sygnalizatory ppoż – przegląd urządzeń

Sygnalizatory ppoż to urządzenia, które przydają się w każdym domu. Inwestycja w sygnalizator zewnętrzny lub wewnętrzny na pewno poprawi bezpieczeństwo domowników. Urządzenia te mają prostą konstrukcję, można je montować na zewnątrz i wewnątrz budynku. Wybierając sygnalizator ppoż na pewno musimy mieć na uwadze jego sposób działania. W prywatnych domach przydatne okazują się sygnalizatory akustyczne i optyczne. Tego typu urządzenia w sytuacji pojawienia się zagrożenia dają sygnał dźwiękowy lub optyczny. Planujesz zakup sygnalizator ppoż sprawdź ofertę producenta W2 – https://w2.com.pl/product_cat/do-systemow-sygnalizacji-pozaru/. Dostępne w sprzedaży sygnalizatory z komunikatami słownymi przeznaczone do sygnalizowania pożaru przemiennie sygnałem akustycznym i sygnałem komunikatu słownego. Sygnalizatory generujące błyskowy sygnał optyczny.

fot: sygnalizator systemu włamania

 

Sygnalizatory do systemów włamania

Urządzenia sygnalizacyjne jak sama ich nazwa wskazuje są przeznaczone do sygnalizacji w sytuacji pojawienia się zagrożenia. Sygnalizatory do systemów włamania są równie popularne co sygnalizator ppoż. Użytkowane nie tylko w budynkach użyteczności publicznej ale i coraz częściej w prywatnych domostwach. W ofercie wspomnianego już producenta W2 znajdują się sygnalizatory do systemów ppoż ale również sygnalizatory do systemów włamania. Sygnalizatory włamania przeznaczony do sygnalizacji akustycznej i optycznej w zewnętrznych jak i wewnętrznych systemach sygnalizacji włamania i napadu jak i w instalacjach technicznych. Specyfikacja urządzeń dostępna na stronie producenta W2.