Stosowanie kalendarza google w pracy firmy

wpis w: Dla Hoteli | 0

Googlowski kalendarz powstał poniekąd jako poboczny projekt w ramach projektów Google Labs. Dziś jest to bardzo powszechne narzędzie wykorzystywane do zarządzania w małych i śrenich firmach a nawet dużych korporacjach.

Kalendarz internetowy

Odkąd popularyzacja internetu, oraz usług prowadzonych „w chmurze”, a więc z dala od dysku lokalnego komputera zaczęła nabierać odpowiedniego tempa rozwoju, a coraz więcej osób prywatnych, jak też dużych firm przekonało się do tego rodzaju usług, ich bezpieczeństwa i wygody. Jedną z takich usług był kalendarz oferowany przez korporację Google – dostawcę popularnej wyszukiwarki internetowej.

Kalendarz Google – multimedialny i dostępny

Wraz z rozwojem tej usługi pojawiać zaczęły się możliwości zdecydowanie bardziej skomplikowane niż zapisywanie poszczególnych spotkań, czy czasu przeznaczonego na projekty. Kalendarz google umożliwił w szybkim czasie współdzielenie arkuszy kalendarza, wysyłanie zaproszeń do uczestnictwa w wydarzeniach z kalendarza wraz z zapisywaniem zajętości danej osoby będącej właścicielem kalendarza.

Kalendarz jak papierowy

Ciekawostką jest popularność tej usługi, którą można w łatwy sposób skojarzyć z popularnością internetu, i przechowywania danych na zewnętrznych serewrach. Pewne strategiczne cechy tej usługi wpłynęły znacząco na jej popularność:

  • Brak konieczności instalacji – wystarczy się zarejestrować i zalogować, korzystanie z tej usługi jest proste jak korzystanie z poczty na stronach internetowych
  • Dostępność – kalendarz google nie jest tak naprawdę nowym pomysłem. Już lata wcześniej programy biurowe jak Lotus oferowały organizację pracy w kalendarzu a nawet dzielenie się nim z współpracownikami. Jednak dopiero duży gracz jak google udostępnił te usługę za darmo, ułatwiając dostęp do niej – kalendarze komputerowe wyszły poza komputery i są dostępne wszędzie gdzie jest internet (nawet poprzez komórki i tablety)
  • Łatwość obsługi – to kolejna ważna cecha. Projektując kalendarz google postarało się, aby obsługa była niezwykle intuicyjna i w dużej mierze opierała się na klikaniu oraz wpisywaniu.

Kalendarz bez komplikacji

Kalendarz Google zrewolucjonizował sposób organizowania sobie czasu przy udziale komputera. Dzięki niemi popularne stało się organizowanie czasu pracy w firmach. Nie oznacza to wciąż wyparcia tradycyjnych kalendarzy drukowanych które wieszamy na ścianie. Szybki rzut oka na kalendarz ścienny wciąż jest ważnym biurowym rytuałem.