Czy zarządzanie hotelem musi być skomplikowane?

Kto nie chciałby uprościć zarządzania swoim hotelem? Kto nie ma dość wpisywania danych i uzupełniania baz w oddzielnych programach? Czy łatwe i szybkie zarządzanie systemami informatycznymi w ogóle jest możliwe w branży hotelarskiej?

Proste zarządzanie hotelem

Współcześnie sprytny właściciel zainstaluje u siebie system hotelowy, który nie tylko ułatwia odpowiadanie na bieżące potrzeby, ale także tworzy zintegrowany system baz danych. Oprogramowanie hotelowe daje zdecydowanie lepsze efekty, niż stara szkoła hotelarska oparta na książce meldunków i papierowych rachunkach. Odpowiednie oprogramowanie dostosowane do wielkości obiektu hotelowego umożliwia zdecydowanie lepszą obsługę klientów, gości hotelowych,

 

poój w hoteluCoraz więcej rezerwacji dokonywanych jest przez internet

Bardzo ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na to w jaki sposób dokonują się zmiany na rynku hotelarskim. Obecnie zdecydowana większość rezerwacji dokonywana jest poprzez specjalistyczne strony internetowe. Serwisy takie jak Booking.com czy HRS obsługują zdecydowaną większość rezerwacji dokonywanych w obiektach noclegowych – szczególnie tych w dużych miastach, gdzie konkurencja pomiędzy hotelami jest bardzo nasilona.

Współczesny hotel nie obejdzie się bez odpowiedniego oprogramowania

Aby dopasować się do współczesnych trendów w dziedzinie hotelarstwa konieczne jest zainwestowanie w odpowiednie oprogramowanie dla hoteli. W dużej mierze ułatwia ono rezerwacje i zarządzanie nimi jak też przygotowanie obiektu do wizyty każdego gościa. Programy takie jak Intelihotel pozwalają dodatkowo na sprawne zarządzanie pozostałymi usługami oferowanymi przez obiekt – między innymi systemy SPA, baseny, oraz wypożyczalnie sprzętu. Pamiętać należy, że posiadanie dodatkowych usług nawet jeżeli są dodatkowo płatne są dużym atutem naszego hotelu i mają za zadanie przyciągnąć gości hotelowych zainteresowanych wypoczynkiem.

Pobyt w hotelowym systemie SPADodatkowo niewiele hoteli posiada systemy SPA które sprawią, że goście będą czuć się jak w naprawdę luksusowym obiekcie. Oprogramowanie do zarządzania systemem SPA pozwala na odpowiednie zarządzanie takim miejscem, kontrolę wstępu, naliczanie opłat za jego korzystanie, oraz planowanie obsługi i przeprowadzanie obliczeń statystycznych na temat popularności takiego miejsca w hotelu.

Dzięki temu zarządzanie hotelem staje się o wiele prostsze. W ramach jednego systemu gromadzone są informacje dotyczące hotelowej restauracji i kawiarni, magazynów, aktualnych i przyszłych rezerwacji, zarządzania kadrą, human relations a także inne istotne informacje.

System hotelowy pozwala poznać klienta

System hotelowy pozwala także na zgromadzenie wyczerpujących danych o kliencie i umieszczenie ich w jednym miejscu, a to jest nieoceniona wiedza, która może (i powinna!) być wykorzystana w marketingu, do pisania ofert dedykowanych i zarządzania relacjami z aktualnymi klientami hotelu. Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach wybór dobrego systemu informatycznego spłaca się z nawiązką.

Zobacz więcej na stronie: Encyklopedia oprogramowania dla hoteli

Nowy artykuł: Izolacje ogniowe w budynkach hotelowych