Kolumny sygnalizacyjne – zasada działania i zastosowanie

wpis w: Poradnik | 0

Kolumny sygnalizacyjne to grupa urządzeń stosowana w dużej mierze przy automatyce przemysłowej. Chcąc usprawnić działanie procesów produkcyjnych zakłady inwestują w coraz bardziej innowacyjne maszyny i urządzenia. Kolumny sygnalizacyjne okazują się być bardzo przydatne w zakładach produkcyjnych gdzie konieczne jest zautomatyzowanie pewnych procesów. Inwestycja w kolumny sygnalizacyjne może przynieść nie tylko zyski w sektorze produkcyjnym ale zwyczajnie usprawnić pracę. 

Jak działają kolumny sygnalizacyjne?

Zasada działania kolumn sygnalizacyjnych jest dość prosta. Jako, że jest to urządzenie sygnalizujące możemy spodziewać się, że w sytuacji pojawienia się problemu z działaniem maszyny na produkcji kolumna wysyła sygnały świetlne. Podobnie jest w sytuacji jakichkolwiek zastojów produkcyjnych maszyna wysyła sygnał świetlny. Sama konstrukcja kolumny przypomina wyglądem wielokolorowa wieżę. Co do wielkości i segmentacji kolorów wszystko zależy od tego jaki model sygnalizatora wybierzemy. Jeden z producentów kolumn sygnalizacyjnych W2 wprowadził do swojej oferty możliwość wyboru ilości segmentów i liczby kolorów – składając zamówienie na kolumnę sygnalizacyjną sami możemy zdecydować o tym jak będzie wyglądać taka kolumna. Wieża sygnalizacyjna przeznaczona do stosowania w układach automatyki dostępna w ofercie producenta W2. Więcej o specyfikacji produktowej dowiesz tutaj:  https://w2.com.pl/produkty/kolumna-sygnalizacyjna-ks-ad/

Gdzie kolumny sygnalizacyjne znajdują największe zastosowanie?

Kolumny sygnalizacyjne dedykowane są przede wszystkim do układów automatyki, tam gdzie konieczne jest stworzenie w pełni automatycznego systemu do pracy produkcyjnej. Jako że głównymi funkcjami jakie posiada kolumna sygnalizacyjna jest monitorowanie przestojów, w tym między innymi sygnalizacja pojawiających się awarii jest to urządzenie najczęściej stosowane w zakładach produkcyjnych. W zależności od wybranego modelu kolumna/wieża sygnalizacyjną może generować sygnały optyczne lub akustyczno-optycznych. Sygnał alarmowy jest aktywny tak długo jak długo wejście sterujące pozostaje aktywne.