Przewóz leków

wpis w: Firmy, Transport | 0

Ze względu na ogromną wagę i rolę leków dla zdrowia ludzkiego, ich transport jest obszarem, na który należy zwrócić szczególną uwagę. Z tego powodu wdrożenie transportu leku jest regulowane głównie przez prawo farmaceutyczne.

Procedury przewozu leków

Przewóz leków musi odbywać się bezpośrednio z punktu początkowego do ostatecznego punktu dostawy. Dla każdego produktu oddzielnie określona wilgotność (do 70 procent). Najczęściej zakres temperatur wynosi od 15 ° C do 25 ° C, od 8 ° C do 15 ° C i od 2 ° C do 8 ° C. Odpowiednie warunki transportu pozwalają chronić produkty przed wysoką i niską temperaturą, światłem i wilgocią oraz zanieczyszczeniami. Najmniejszy błąd ze strony przewoźnika, głównie niedostosowanie się do warunków transportu może mieć nieodwracalne i kosztowne konsekwencje.

leki

 

Przewóz leków jest domeną dostawców usług, które spełniają wiele trudnych i wymagających kryteriów. Bardzo wysokie wymagania stawiane temu rodzajowi transportu powodują, że nie każda firma przewozowa podejmuje się transportu produktów farmaceutycznych. Wynika to z trudności związanych z obchodzeniem się z tego typu produktami.

Firmy farmaceutyczne, preferują tylko zaufanych przewoźników w oparciu o pozytywne opinie, przekazywane, zwykle komunikatywnie.

Przewoźnik, który z należytą starannością zapewnia swoim klientom profesjonalny transport produktów farmaceutycznych, musi posiadać odpowiednią wiedzę, doświadczenie i technologię w celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa powierzonej przesyłce.