Praca w Niemczech – dla kogo?

wpis w: Poradnik | 0

Coraz więcej osób z Polski decyduje się wyjechać za zachodnią granicę i tam podjąć pracę zarobkową. Znacznie zwiększyło się także zainteresowanie certyfikowanymi kursami języka niemieckiego. Kto jednak ma szanse na pracę w Niemczech?

Znajomość języka

Warto wspomnieć o znajomości języka niemieckiego przez Polaków. Coraz więcej osób jest zainteresowanych kursami tego języka, jednak nie ze względu na miłość do niego, ale na pewne korzyści, między innymi zawodowe. Listy oczekujących na takie kursy są bardzo długie. Wszystko z powodu rosnącego napływu Polaków, którzy zdecydowali się poszukiwać stałej pracy zarobkowej w Niemczech. Polacy stanowią jedną z najliczniejszych grup zainteresowanych nauką języka niemieckiego. Zachodni rynek pracy wydaje się dość niestabilny, za to niemiecki jest sprawdzony i pewny dlatego też Polacy decydują się na naukę choćby podstaw języka niemieckiego, co ma znacznie zwiększyć ich szanse na lepiej płatną pracę i lepsze stanowiska.

Poszukiwane zawody

Za Odrą najbardziej poszukiwani są specjaliści od informatyki – programiści, a także inżynierowie oraz osoby związane z branżą medyczną, czyli przede wszystkim lekarze, pielęgniarki i opiekunki osób starszych. Zatrudnienie bez problemu znajdą także fachowcy, tacy jak mechanicy, monterzy, budowlańcy czy ślusarze. W Niemczech permanentnie brakuje wykwalifikowanej siły roboczej, gdyż młodzi coraz częściej wybierają naukę na uczelni wyższej, zamiast w szkole zawodowej. Czy warto pracować w Niemczech? Zarobki za tę samą pracę co w Polsce i te same obowiązki są znacznie wyższe niż w naszym kraju. Co prawda pod względem wynagrodzenie lepiej wypada zachód kraju za Odrą, ale różnica w wypłacie w Niemczech wschodnich wynosi maksymalnie około 1 euro na godzinę. Jeśli chcesz podjąć pracę w Niemczech skontaktuj się ze sprawdzoną agencją pracy, która prezentuje takie oferty – jak na przykład Caring Personnel, która oferuje zatrudnienie opiekunom i opiekunkom osób starszych, chorych, niepełnosprawnych i niesamodzielnych.