Pomyśl o handlu w wakacje już teraz!

wpis w: Dla Hoteli | 0

Lato to okres, w którym niemal każdy najwięcej czasu spędza na zewnątrz. Chętnie korzystamy z pięknej pogody i wychodzimy z domu, kiedy tylko się da, bo wiemy, że za parę tygodni nie będzie już tak słonecznie i znowu będziemy częściej kryć się w pomieszczeniach. To idealna okazja dla wszystkich tych, którzy zajmują się drobnym handlem, by skutecznie dotrzeć do nowych klientów!

Handel uliczny? Wciąż popularny!

namioty handloweHandel na ulicy kojarzy nam się z dawnymi czasami – dziś jesteśmy przyzwyczajeni do centrów handlowych, które zaspokajają praktycznie wszystkie nasze potrzeby i w których w jednym miejscu możemy nabyć wszystko, co jest nam niezbędne. Mimo tego jednak wciąż można spotkać się ze straganami na ulicy, a ich liczba znacząco wzrasta wraz ze wzrostem temperatury. Nic w tym dziwnego, bowiem wtedy są największe szanse na dobrą sprzedaż – na ulicach bowiem nie brakuje wtedy ludzi. Dlatego też jeśli chcesz dobrze zarobić, a zajmujesz się handlem drobnym towarem, przemyśl handel uliczny w wakacyjnych miesiącach. To może być naprawdę dobry pomysł!

Co można sprzedawać na ulicy?

Właściwie wszystko! Przechodząc się jednak po miastach, w których handel uliczny kwitnie, widać, co jest najpopularniejsze: owoce i warzywa, odzież, książki, a w miastach o potencjale turystycznym również zabawki i pamiątki. Jeśli pracujesz w handlu nie od dziś, zapewne doskonale wiesz, co „idzie”.

targPrzemyślany handel uliczny

By handel na ulicy był dopięty na ostatni guzik, musimy pomyśleć o nim zawczasu i zadbać o kilka rzeczy. Przede wszystkim od strony formalnej musimy załatwić niezbędne zezwolenie na handel, bo w przeciwnym razie będzie on prowadzony nielegalnie. Może się to wiązać też z obowiązkiem wniesienia opłaty targowej. Mając załatwiony handel od strony formalnej, musimy zadbać też o to, by mieć skąd sprzedawać towar. Namiot handlowy to najlepsza opcja, ponieważ pozwala na dobre zorganizowanie miejsca sprzedaży, zabezpiecza towar przed warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie, przy odpowiednim wyposażeniu, pozwala na jego odpowiednią ekspozycję. Niezależnie od tego czy chcemy wynająć czy kupić namiot, tym również warto zainteresować się z wyprzedzeniem, ponieważ w same wakacje może okazać się, że magazyny producentów będą świecić pustkami.